Navigace: Úvod Úvod

Zdena Hušková, Linda Klimentová, Markéta Zlesáková - ZELENÝ OSTROV

Autor: Zdena Hušková, Linda Klimentová, Markéta Zlesáková
Název: ZELENÝ OSTROV
Termín:  1. 06. 2017 - 30. 06. 2017

Galerie Kotelna Vás zve na výstavu ZELENÝ OSTROV autorek Zdeny Huškové, Lindy Klimentové a Markéty Zlesákové na které uvidíte obrazy, kresby a grafiky ovlivněné zkušeností z cesty na Nový Zéland.

Svět je stále menší (a nebezpečnější – o tom ale pro tentokrát mluvit nebudeme). Zatímco cesta Philease Fogga kolem světa ve Verneově románu trvala 80 dní, dnes bychom mluvili jen o hodinách. Přesto jsou na mapě světa stále místa, která voní dálkou, tajemstvím, dobrodružstvím a příběhy. K nim patří Zelený ostrov Nový Zéland. Tři mladé autorky se sem vypravily na různě dlouhou dobu ještě za svých studií na pražské Akademii výtvarných umění. Dalo by se říct, že tato cesta napomohla k jejich formování, umělecké dospělosti, k nalezení sebe sama. Podivuhodná země protinožců nabízí mnoho přírodních krás - sopky, fjordy, mořské pláže, buš, deštné pralesy i polopouště, ledovce a hory, jezera, vodopády, termální oblasti, které navíc můžete zažívat zcela o samotě, téměř jako první lidé na zemi. Je to země, kde netrpělivost nemá smysl.

 

Martina Vítková

 

Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout zde

 

Zdena Hušková, Linda Klimentová, Markéta Zlesáková - ZELENÝ OSTROV

Moderní umění, to je Galerie Kotelna, perspektivní umělci a poradenství v oblasti investic do moderního umění.

“Nabízíme pomoc při vybudování umělecké sbírky současného moderního umění, poradenství v oblasti investice do moderního umění a poradenství o dalším nakládáním se sbírkou umění. Galerie moderního umění Vám nabízí i tipy na nadějné mladé umělce.”

© 2007–2009 Občanské sdružení Říčanský lůvr. Mapa stránek. Webdesign: Insidea
Doporučujeme: Komunikace přírody i lidské společnosti