Navigace: Úvod Umělci Vladimír Vráblík

Vladimír Vráblík

Vladimír Vráblík

Tvorba Vladimíra Vráblíka se vyhraňuje zejména v posledních dvou letech. Jestliže předcházející období bylo spojeno s experimenty ovlivněnými přijímáním rozmanitých stylů a přístupů/zkoušel i kubistické tvarosloví/, pak současná práce nabývá stále více na osobitosti projevu.

Jeho modelace vždy oscilovala mezi použitím hladké formy a expresivním přístupem. Jak se však zdá,je modelační expresivita nejpřirozenějším projevem autorova naturelu. Proto mu vyhovuje poddajný materiál hlíny, který si po vypálení uchová všechny záchvěvy spontánně expresivních rukopisných dotyků.

Sochy Vladimíra Vráblíka jsou většinou komorního charakteru, orientoványhlavně na lidskou figuru, zoomorfní motivy a  konkrétní i imaginární portrét.K figurativním námětům přistupuje s velkou dávkou fantazie a se snahou vyjádřit proměnlivé stavy lidské bytosti od dramatičtějších poloh až po konteplativní výraz lyrického vyznění. Ve snaze po vystupňování expresivity deformuje tvary figur a volně zachází s jejich proporcemi.

Dr. Jaroslav Pelikán

Umělecká díla autora Vladimír Vráblík ihned k odběru v galerii Kotelna


Umělecká díla autora Vladimír Vráblík v aukci umění


Tento umělec nemá aktuálně žádná díla v aukcích.

Umělecká díla autora Vladimír Vráblík v online aukci umění


Tento umelec nemá aktuálne žádná díla v online aukci
Galerie Kotelna to je moderní výtvarné umění, mladí perspektivní umělci a poradenství v oblasti investice do umění.

“Nabízíme pomoc při vybudování umělecké sbírky současného moderního umění, poradenství v oblasti investice do umění a poradenství o dalším nakládáním se sbírkou umění. Máme pro Vás i tipy na nadějné mladé umělce.”

Podívejte se do sekce prodej obrazů a vyberte si moderní obraz do Vašeho bytu.

© 2007–2009 Občanské sdružení Říčanský lůvr. Mapa stránek. Webdesign: Insidea