Navigace: Úvod Umělci Jaroslav Valečka

Jaroslav Valečka

Jaroslav Valečka

VIDEO Z VERNISÁŽE V GALERII KOTELNA

Jaroslav Valečka (*1972) vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Jiřího Sopka a Jaroslava Hendrycha. Absolvoval řadu zahraničních stáží a pobytů. Patří k nejpůvodnějším a nejnadanějším tvůrcům naší mladé generace.

Obrazy Jaroslava Valečky nás zavedou do magického světa snových krajin a tajemných lidských osudů. Jeho osaměle zasněžené svahy, noční krajiny, do tmy zářící venkovská stavení, lesní interiéry, figurální kompozice plné emotivních i banálních lidských příběhů jsou plny romantismu, ale současně i seversky drsné a syrové. Ne náhodou bývá jejich nezapomenutelná atmosféra přirovnávána k filmům Ingmara Bergmana nebo Davida Lynche. Díky ní přitahuje v poslední době dílo Jaroslava Valečky pozornost odborníků i veřejnosti jako magnet.

V roce 2004 vznikla česká odnož stuckistického hnutí s názvem Prague stuckists.

Zakládajícími členy byli historik umění Robert Janás, malíři Jiří Hauschka, Jaroslav Valečka a další, postupně se přidali mimo jiné Markéta Urbanová a Jaromír 99.

Česká odnož byla velmi aktivní, většina členů se zúčastnila velké výstavy Enemies of Art v Londýně v roce 2011, která představila výběr ze stuckistické malby. Výstavu doprovázela publikace stejného názvu s esejí od významného historika umění Edwarda Lucien - Smithe (autora mimo jiné velmi znamé publikace Art today).

Jaroslav Valečka spolu s Jiřím Hauschkou v témže uspořádali v londýnské Red gate gallery výstavu Stuck in the emotional landscape. K této výstavě byl vydán reprezentativní katalog s úvodní esejí zakladatele hnutí Charlese Thompsona.

Umělecká díla autora Jaroslav Valečka ihned k odběru v galerii Kotelna


Umělecká díla autora Jaroslav Valečka v aukci umění


Umělecká díla autora Jaroslav Valečka v online aukci umění


Tento umelec nemá aktuálne žádná díla v online aukci
Galerie Kotelna to je moderní výtvarné umění, mladí perspektivní umělci a poradenství v oblasti investice do umění.

“Nabízíme pomoc při vybudování umělecké sbírky současného moderního umění, poradenství v oblasti investice do umění a poradenství o dalším nakládáním se sbírkou umění. Máme pro Vás i tipy na nadějné mladé umělce.”

Podívejte se do sekce prodej obrazů a vyberte si moderní obraz do Vašeho bytu.

© 2007–2009 Občanské sdružení Říčanský lůvr. Mapa stránek. Webdesign: Insidea