Navigace: Úvod Umělci Jan Pillvein

Jan Pillvein

Pillveinovy obrazy vyprávějí hned několik příběhů naráz. Příběh jasných, podmanivých i kontrastních barev působí věrohodně a okamžitě. Barva nám pomůže vnímat další malířovy výpovědi, nápady a myšlenky. Mistrně stylizované figury se nás chopí a my ochotně běžíme, letíme, točíme se a skáčeme až tam, kde začíná příběh nový... Ten může přinášet zklidnění, anebo přidá tempu. Ve světě malířových příběhů se opravdu nenudíme. Spatříme tu mnohem více radosti a humoru než smutku a melancholie. A v každém díle je dosti místa i pro nás, vždyť jsme přece tolik podobní. Původní a nenapodobitelná stylizace, dynamická i expresivní kompozice, barevnost, kreativita a fantazie věrně provázejí Jana Pillveina na jeho pouti při hledání a vytváření neskutečných příběhů člověčích i malířských.., k nimž neodmyslitelně patří i vtipné názvy.

Ty nás přivádějí ke druhé tváři umělcovy tvorby. Karikaturista Jan Pillvein je členem České unie karikaturistů. Zúčastňuje se soutěží a řady výstav ČUK i mezinárodních výstav Kartoons. Získal řadu ocenění. Jeho kresby jsou rovněž majetkem tuzemských i zahraničních galerií.

(JHK)

Umělecká díla autora Jan Pillvein ihned k odběru v galerii Kotelna


Umělecká díla autora Jan Pillvein v aukci umění


Tento umělec nemá aktuálně žádná díla v aukcích.

Umělecká díla autora Jan Pillvein v online aukci umění


Tento umelec nemá aktuálne žádná díla v online aukci
Galerie Kotelna to je moderní výtvarné umění, mladí perspektivní umělci a poradenství v oblasti investice do umění.

“Nabízíme pomoc při vybudování umělecké sbírky současného moderního umění, poradenství v oblasti investice do umění a poradenství o dalším nakládáním se sbírkou umění. Máme pro Vás i tipy na nadějné mladé umělce.”

Podívejte se do sekce prodej obrazů a vyberte si moderní obraz do Vašeho bytu.

© 2007–2009 Občanské sdružení Říčanský lůvr. Mapa stránek. Webdesign: Insidea